Віконний Сервіс

Як вибрати пластикові вікна

Вибір відповідних пластикових вікон може суттєво вплинути на комфорт, енергоефективність та загальний зовнішній вигляд вашого дому. Перед тим як зробити вибір, необхідно зважити на багато факторів, включаючи тип склопакетів, якість профілів, фурнітуру та особливості монтажу. В цій статті ми розглянемо ключові аспекти, які допоможуть вам правильно вибрати пластикові вікна, що забезпечать довговічність, функціональність і естетичну привабливість ваших віконних рішень.

Тепле панорамне засклення балкону

З чого почати вибір пластикового вікна

Закрите пластикове вікно

Який профіль вікон вибрати?

Вибір правильного профілю вікон – перший крок у придбанні ідеального металопластикового вікна. Варто вибирати профіль, який має мінімум три камери для теплоізоляції, особливо якщо ви живете у регіонах з холодним кліматом. Наприклад, 70 мм профілі з аргоном наповненими двокамерними склопакетами гарантують високу енергоефективність та значне зниження витрат на опалення.

Що варто знати про склопакети

Склопакети відіграють вирішальну роль у забезпеченні тепло- та звукоізоляційних характеристик ваших вікон. При виборі склопакетів основним показником є кількість камер між стеклами, яка безпосередньо впливає на здатність вікна утримувати тепло та ізолювати зовнішні шуми. Нижче представлені основні типи склопакетів та їхні характеристики, щоб допомогти вам зробити інформований вибір.

  • Однокамерні склопакети: Ці склопакети містять одну повітряну камеру між двома шарами скла. Вони є відмінним вибором для приміщень, де не вимагається високий рівень теплоізоляції, наприклад, для неопалюваних балконів чи літніх веранд. Хоча вони і пропонують певний рівень тепло- та звукоізоляції, вони є більш бюджетним варіантом порівняно з більш складними системами.
  • Двокамерні склопакети: Ці склопакети складаються з трьох шарів скла і двох повітряних камер, що значно підвищує їхні теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості. Вони ідеально підходять для використання у житлових приміщеннях, де важливо забезпечити комфорт і зниження витрат на опалення. Ці системи часто використовуються у квартирах та приватних будинках, забезпечуючи високий рівень комфорту.
  • Трьохкамерні склопакети: Найбільш ефективний варіант для максимальної тепло- та звукоізоляції, ці склопакети містять чотири шари скла та три повітряні камери. Вони призначені для використання в екстремальних кліматичних умовах і забезпечують оптимальний захист від холоду та шуму. Такі склопакети є найкращим вибором для великих вітражних вікон у будинках або високих будівлях з великими вимогами до енергоефективності та ізоляції.

Вибір фурнітури для пластикових вікон

Фурнітура вікон має велике значення для їхньої довговічності та надійності. Високоякісна фурнітура, як наприклад від виробників MACO, Siegenia та Axor, забезпечує плавність відкривання та закривання вікон, а також додаткові функції безпеки та зручності. Важливо обирати фурнітуру, яка відповідає стандартам якості та безпеки.

Регулювання ексцентриків пластикових дверей

Помилки при виборі вікон ПВХ

  • Нехтування якістю профілю та склопакетів. Це може призвести до підвищених витрат на опалення та поганої звукоізоляції.
  • Ігнорування важливості правильного монтажу. Навіть найкращі вікна не забезпечать належну ізоляцію без професійної установки.
  • Обрання дешевої фурнітури, яка може швидко вийти з ладу та знизити загальну безпеку вікна.

Яких виробників вікон вибрати?

При виборі виробників вікон важливо звернути увагу на їхню репутацію та досвід на ринку. Якість вироблених вікон, їхня довговічність, а також підтримка після продажу є критичними аспектами, які варто враховувати. Ось декілька відомих виробників вікон, які заслуговують на вашу увагу:

  • Veka – німецький виробник, що пропонує широкий асортимент віконних профілів класу А. Вікна Veka славляться своєю міцністю, довговічністю та енергоефективністю.
  • Rehau – ще один німецький виробник відомий своїми високоякісними віконними системами, які виробляються з урахуванням суворих європейських стандартів. Вікна Rehau відзначаються відмінною тепло та звукоізоляцією.
  • Salamander німецький бренд, який пропонує віконні системи з високою теплоізоляцією та стійкістю до атмосферних впливів. Їх вікна ідеально підходять для регіонів з суворими кліматичними умовами.


Правильно обрані металопластикові вікна не тільки покращать тепловий комфорт вашого дому, але й додадуть естетичної вартості, забезпечуючи спокій та захист вам та вашій родині на багато років.