Віконний Сервіс

Як утеплити вікна на зиму своїми руками

Наближається зима, а разом з нею – думки про затишок, тепло та… рахунки за опалення. Вікна, особливо старі дерев’яні, часто стають джерелом протягів та втрат дорогоцінного тепла. На щастя, утеплити пластикові вікна своїми руками цілком можливо, зекономивши кошти та створивши комфортну атмосферу вдома.

Котик гріється на підвіконні біля пластикових віон

Чому вікна пропускають холод?

Перш ніж розпочинати утеплення, варто зрозуміти причини, що призводять до втрат тепла:

 • Зношений ущільнювач: З часом гумовий ущільнювач на рамі вікна втрачає еластичність, з’являються щілини, через які проходить холодне повітря.
 • Неправильне регулювання стулки: Стулка вікна може нещільно прилягати до рами, створюючи протяги.
 • Неякісні склопакети: Однокамерні склопакети мають низьку теплоізоляцію, тому пропускають більше холоду, ніж двокамерні або енергозберігаючі.
 • Не утеплені укоси та підвіконня: Відсутність утеплення укосів та підвіконня призводить до появи містків холоду, через які тепло з кімнати виходить назовні.
 • Неякісний монтаж вікон: Порушення технології монтажу вікон можуть створити приховані щілини та містки холоду, що сприяють протягам.
Ваза із квітами стоїть на підвіконні біля пластикового вікна

Як визначити де вікну потрібне утеплення?

Переконатися в наявності протягів можна самостійно, скориставшись простими методами:

 • Проведіть рукою вздовж рами та у місцях прилягання стулки. Відчуваєте холодне повітря? Це місце потребує утеплення.
 • Піднесіть до вікна запалену запальничку або свічку. Якщо полум’я коливається, значить є протяг.
 • Прикладіть аркуш паперу до закритого вікна. Якщо аркуш легко рухається, є щілина.
Закрите пластикове вікно

Спопсоби утеплення пластикових вікон

Існує чимало способів утеплити пластикові вікна самостійно:

Майстер регулює фурнітуру пластикового вікна

Регулювання стулки вікна

Більшість пластикових вікон оснащені спеціальними ексцентриками для регулювання притиску стулки до рами. За допомогою шестигранного ключа поверніть ексцентрики за годинниковою стрілкою для більш щільного прилягання. Не перестарайтеся, адже надмірне затягування може ускладнити закривання вікна.

замінення ущільнювача з метою покращення шумоізоляції

Заміна ущільнювача

З часом ущільнювач втрачає еластичність, тому його необхідно замінити. Підберіть новий ущільнювач відповідного розміру та форми, видаліть старий і встановіть новий, ретельно укладаючи його в канавку по периметру рами.

Встановлення енергозберігаючого склопакету

Якщо однокамерний склопакет не справляється з утриманням тепла, задумайтеся про його заміну на енергозберігаючий. Такий склопакет містить спеціальне напилення, що відбиває тепло назад у приміщення, знижуючи втрати тепла на 30-40%.

Утеплення відкосів навколо пластикових вікон

Не утеплені відкоси – часта причина протягів та втрат тепла. Для утеплення можна використовувати мінеральну вату, пінопласт або спеціальні утеплювальні суміші. Обов’язково заґрунтуйте поверхню перед нанесенням утеплювача та закрийте всі щілини монтажною піною.

Пластикове відвіконня між двома пластиковими вікнами

Утеплення підвіконня

Холодне підвіконня також може сприяти зниженню температури в кімнаті. Його можна утеплити пінопластом, мінеральною ватою або спеціальними утеплювальними панелями. Обов’язково залиште зазор для циркуляції повітря між стіною та утеплювачем.

Як НЕ потрібно утеплювати пластикові вікна

Пам’ятайте, що деякі методи утеплення вікон не лише неефективні, але й можуть призвести до пошкодження вікон та інших елементів:

 • Застосування скотчу та паперу: Це тимчасові заходи, які не забезпечують якісного утеплення. Клей від скотчу може пошкодити фарбу або пластик, а папір швидко втратить свої теплоізоляційні властивості.
 • Заміна штапиків на дерев’яні: Це може призвести до деформації стулки та порушення роботи фурнітури.
 • Використання монтажної піни для закладення щілин: Піна може розширюватися, деформуючи раму та стулку.

 

Звертайте увагу на якість матеріалів та дотримуйтесь інструкцій виробника при проведенні робіт.

Заключення

Утеплення вікон своїми руками – не складне завдання, яке під силу кожному. Дотримуючись простих порад, ви зможете значно покращити теплоізоляцію вашого житла, зекономити на опаленні та створити затишок та комфорт в оселі. Не забувайте про регулярний огляд та профілактичне обслуговування вікон, щоб вони прослужили вам довгі роки.