Віконний Сервіс

Чому плачуть пластикові вікна

Конденсація на вікнах – поширена проблема, з якою стикаються багато власників будинків та мешканців квартир. Особливо це актуально для пластикових вікон під час холодних періодів. Якщо ви помітили, що ваші вікна “плачуть”, не поспішайте панікувати. Давайте розглянемо причини цього явища та ефективні способи вирішення проблеми.

"Плачуть" пластикові вікна утворився конденсат

Причини плачучих вікон

Чому вікна плачуть? Це питання турбує багатьох власників приватних будинків та квартир. Давайте розглянемо основні причини цього явища.

Конденсат на вікнах

Висока вологість у приміщенні

Згідно із стандартами, висока вологість у житлових приміщеннях (особливо в областях, де регулярно використовується вода, наприклад, в ванних та кухнях) може призводити до утворення конденсату на вікнах. Це перший і найочевидніший знак того, що приміщення вологе, і без вирішення цієї проблеми, шкідливі організми незабаром почнуть активно розвиватися.

Неправильно розрахований точки роси

Якщо температура в приміщенні нижча за точку роси, водяна пара в повітрі конденсується і осідає на різних поверхнях, включаючи вікна. Рекомендується встановлювати обігрівальні прилади під вікном, щоб скло добре нагрівалось та утворювало свого роду “завісу”, яка запобігає входженню холодного повітря в приміщення.

Низька якість вікон або неправильний монтаж

Неправильний монтаж вікон та наявність щілин можуть порушити герметичність конструкції, і, як наслідок, почнеться конденсація. Тому краще довірити монтаж професіоналам. Крім того, якість самого вікна може впливати на утворення конденсату – рекомендується встановлювати двокамерні системи з широким профілем.

Недостатня вентиляція

Із допомогою вентиляційної системи та регулярного провітрювання вологість виводиться з приміщення. Тому важливо забезпечити хорошу вентиляцію в будинку/квартирі, щоденно відкриваючи вікна (особливо при готуванні, пранні, сушінні речей) та включаючи витяжку.

Відкрите пластикове вікно

Інші фактори

Різні фактори, такі як неефективне опалення, наявність рослин, які люблять вологу, витоки та інші домашні справи, також можуть внести свій вклад у утворення конденсату на вікнах.

Небезпека "плачучих" вікон

Невирішення проблеми конденсації може призвести до серйозних наслідків для вашого будинку та здоров’я. Давайте розглянемо, які проблеми можуть виникнути через “плачучі” вікна.

Пліснява на пластикових вікон через продування

Поширення грибка та плісняви

Конденсат на вікнах є ідеальним середовищем для розвитку грибка та плісняви. Це не лише знищить вигляд ваших вікон, але й може стати серйозною загрозою для здоров’я.

Пошкодження штукатурки та обробки стін

Конденсат може завдати шкоди штукатурці та обробці стін, призводячи до додаткових витрат на ремонт.

Створення нездорової атмосфери

Утворення вологого середовища сприяє появі неприємних запахів та може створювати нездорову атмосферу в приміщенні.

Збільшення тепловтрат

“Плачучі” вікна збільшують тепловтрати, що призводить до збільшення витрат на опалення.

Способи вирішення проблеми з кондексацією вікна

Тепер, коли ми розібралися у причинах та наслідках “плачучих” вікон, давайте подивимося на ефективні методи їх вирішення.

Встановлення побутового осушувача

Одним з універсальних рішень для різних кімнат є встановлення побутового осушувача. Цей пристрій працює автоматично, постійно і в широкому температурному діапазоні.

Регулювання розміру підвіконня

Щоб уникнути блокування доступу до обладнання для опалення, рекомендується налаштовувати розмір підвіконня.

Створення конвекційного екрану

Установка невеликих пластин під кутом (30-60°), які направляють тепле повітря з обігрівача до віконної системи, може створити конвекційний екран.

Запобіжні заходи

Щоб уникнути проблем “плачучих” вікон у майбутньому, слід вживати певні запобіжні заходи:

  • Ефективне керування вологістю у приміщеннях (рекомендовано 30-45%).
  • Врахування точки роси та можливість встановлення обігрівальних пристроїв під вікнами.
  • Вибір високоякісних вікон і професійний монтаж.
  • Постійне провітрювання приміщення, особливо під час готування, прання та сушіння речей.

Заключення

Для уникнення проблем з конденсацією слід завжди довіряти установку вікон професіоналам і обирати високоякісні конструкції. Неправильна установка або погана якість вікон може стати причиною “плачучих” вікон, що в свою чергу веде до серйозних проблем для вашого здоров’я та зручності.